Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
Działalność handlowa 2016-05-24
LOTOS Kolej rozwija kulturę bezpieczeństwa

Przedstawiciele LOTOS Kolej podpisali w Urzędzie Transportu Kolejowego w Warszawie deklarację w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Do przestrzegania postanowień dokumentu zobowiązało się ponad dziewięćdziesięciu sygnatariuszy w tym m.in. przewoźnicy kolejowi, zarządcy infrastruktury, a także jednostki certyfikujące, naukowe i badawcze, stowarzyszenia oraz media.

Podpisując deklarację, zobowiązaliśmy się do rozwoju zasad kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Odpowiedzialność jest jedną z czterech priorytetowych wartości wszystkich spółek Grupy Kapitałowej LOTOS, w tym również LOTOS Kolej. Względy bezpieczeństwa i rozwijanie świadomości pracowników w tym zakresie są dla nas nadrzędnym priorytetem w codziennej pracy. Jednak działając na rynku kolejowym jesteśmy świadomi istniejących zagrożeń i chcemy aktywnie im przeciwdziałać.  Dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się przystąpić do tego programu – podkreśla Roman Bernacki, Dyrektor ds. Bezpieczeństwa i Systemów Zarządzania LOTOS Kolej.

Uczestnicy wydarzenia zgodnie stwierdzili że wejście Deklaracji w życie rozpoczyna nowy etap
 we wspólnej pracy o jeszcze bezpieczniejszą kolej. Jednocześnie wyrazili nadzieję, że podpisanie deklaracji będzie zachętą do wprowadzania zasad kultury bezpieczeństwa dla przedsiębiorstw i instytucji spoza branży kolejowej. 

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij