Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
Działalność handlowa 2016-06-28
LOTOS Kolej pierwsza w rankingu firm TSL

Spółka LOTOS Kolej zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu firm z branży transportu, spedycji i logistyki organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.

Podstawowym kryterium rankingu była wartość przychodów z transportowej działalności spółek. Kolejowej spółce LOTOSU udało się zdeklasować nawet firmy reprezentujące transport kołowy, który wciąż stanowi dominujący środek transportu towarów w Polsce.

- Nagroda, którą odbieram dziś w imieniu Zarządu i wszystkich pracowników LOTOS Kolej, potwierdza że stosowanie najwyższych standardów pracy to najlepsza droga do osiągania wysokich wyników finansowych - podkreśla Roman Bernacki, Dyrektor ds. Bezpieczeństwa i Systemów Zarządzania LOTOS Kolej, który reprezentował spółkę na uroczystej gali laureatów rankingu.

LOTOS Kolej to najnowocześniejszy przewoźnik kolejowy na polskich torach. W 2015 r. spółka przewiozła 12,6 mln ton towarów. Udział przewoźnika w polskim rynku (wg. pracy przewozowej) wynosi blisko 10%.
LOTOS Kolej uruchamia codziennie kilkaset pociągów towarowych na obszarze całej Polski i kilkanaście w ruchu międzynarodowym i granicznym. Przewoźnik posiada swoje oddziały zlokalizowane na terenie całej Polski, w których zatrudnia łącznie blisko 1000 osób.
Od 2015 roku LOTOS Kolej realizuje przewozy na terenie Niemiec. Spółka zapewnia swoim klientom szybkie i sprawdzone połączenia transportowe między Polską a krajami Europy Zachodniej. 

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl

 

 

Udostępnij