Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ogólne 2016-07-07
LOTOS Kolej i bezpieczny przejazd

Pod koniec czerwca w Zduńskiej Woli, odbyła się symulacja wypadku kolejowego z udziałem LOTOS Kolej, Straży Pożarnej oraz PKP Polskich Linii Kolejowych. Spółka LOTOS Kolej, która aktywnie przyczynia się do rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym jest cenionym partnerem podczas takich wydarzeń. Ćwiczenia były prowadzone w ramach akcji "Bezpieczny Przejazd. Szlaban na ryzyko", zorganizowanej przez PKP PLK pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.


- Już drugi raz przeprowadzamy ze spółką LOTOS Kolej ćwiczenia polegające na symulacji wypadku kolejowego. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy i chcielibyśmy ją kontynuować – zaznacza Elżbieta Budka,, Naczelnik Działu Eksploatacji Zakładu Linii Kolejowych PKP w Łodzi.

Dla straży pożarnej współpraca z LOTOS Kolej była rzadką okazją przygotowania się do nietypowych wypadków w ruchu kolejowym.

- Takie ćwiczenia są bardzo ważne, pozwalają nam doskonalić swoje umiejętności w zakresie ratownictwa chemicznego, żebyśmy wiedzieli jak postępować z takimi paliwami jak benzyna lub olej napędowy – podkreśla Grzegorz Steczyński, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli.

Chociaż organizacja symulacji wypadku kolejowego jest zawsze dużym wyzwaniem, wszyscy organizatorzy zdają sobie sprawę ze znaczenia tego typu ćwiczeń dla bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. LOTOS Kolej planuje już organizację kolejnych ćwiczeń z udziałem straży pożarnej.

- Staramy się uczestniczyć w ćwiczeniach wszędzie tam, gdzie jest możliwość współpracy wielu służb które możemy zaangażować. Dzisiaj scenariusz ćwiczeń był stosunkowo prosty, jesteśmy w trakcie uzgadniania wspólnych ćwiczeń za dwa lata, które będą znacznie bardziej skomplikowane. Mamy przygotowane procedury przygotowujące nas na różne, nawet nietypowe zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i dbamy o to by regularnie sprawdzać ich praktyczne zastosowanie – zaznacza Roman Bernacki, Dyrektor ds. Bezpieczeństwa LOTOS Kolej. 

Biuro Komunikacji, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel.58 308 87 31, 58 308 83 88, 58 308 83 55, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij