Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
 • LOTOS Kolej otrzymał finansowanie z UE
  Działalność handlowa 2018-12-18 LOTOS Kolej otrzymał finansowanie z UE

  Zarząd spółki LOTOS Kolej podpisał w Warszawie umowę dotyczącą finansowania zakupu nowoczesnego taboru intermodalnego. Niemal połowę wartości projektu, czyli 74 mln zł ze 183 mln zł, sfinansuje Unia Europejska.

  wiecej
 • LOTOS Kolej inwestuje w transport intermodalny
  Działalność handlowa 2018-11-05 LOTOS Kolej inwestuje w transport intermodalny

  Projekt zakupu nowoczesnego taboru intermodalnego realizowany przez LOTOS Kolej uzyskał najwyższą ocenę w rankingu konkursu Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT). Połowę wartości projektu, czyli ponad 74 mln zł sfinansuje Unia Europejska.

  wiecej
 • LOTOS przestawia kolej na nowe tory. W planach spółki budowa napędów hybrydowych dla dwóch lokomotyw
  Ogólne 2018-10-10 LOTOS przestawia kolej na nowe tory. W planach spółki budowa napędów hybrydowych dla dwóch lokomotyw

  Spółki LOTOS Lab i LOTOS Kolej realizują projekt budowy dwóch prototypowych lokomotyw manewrowych o napędach hybrydowych. 

  wiecej
 • Nowa lokomotywa w LOTOS Kolej
  Ogólne 2018-09-06 Nowa lokomotywa w LOTOS Kolej

  Zasoby taborowe LOTOS Kolej zasiliła nowa, czteroosiowa lokomotywa elektryczna wielosystemowa Vectron, typ X4-E-Loco-A, wyprodukowana przez firmę Siemens. Lokomotywa jest jedną z najnowocześniejszych we flocie wykorzystywanej przez LOTOS Kolej.

  wiecej
 • Pierwsza kobieta w gronie maszynistów LOTOSU
  Ogólne 2018-03-08 Pierwsza kobieta w gronie maszynistów LOTOSU

  Zawód maszynisty od wielu lat kojarzony jest z mężczyznami. Barbara Reszytyło, maszynista w Wydziale Przewozów Wrocław spółki LOTOS Kolej, swoją postawą i zaangażowaniem zmienia ten stereotyp. Dowodem na to jest zdany przez nią na początku stycznia egzamin uprawniający do samodzielnego prowadzenia pociągów towarowych.

  wiecej
 • LOTOS Kolej z nowym rekordem przewozów towarów
  Ogólne 2017-11-17 LOTOS Kolej z nowym rekordem przewozów towarów

  LOTOS Kolej w październiku ustanowiła nowy rekord przewozów towarów zarówno według masy, jak i pracy przewozowej. Tak dużo spółka nie woziła jeszcze nigdy w historii. Co więcej, to kolejny bardzo dobry miesiąc dla LOTOS Kolej po równie udanym trzecim kwartale.

  wiecej
 • LOTOS Kolej na Baltexpo 2017
  Działalność handlowa 2017-09-13 LOTOS Kolej na Baltexpo 2017

  W Gdańsku odbywa się XIX edycja Międzynarodowych Targów Morskich i Konferencji BALTEXPO 2017. Jednym z panelistów podczas ww. wydarzenia był Anatol Kupryciuk, prezes LOTOS Kolej, który wziął udziałw debacie o transporcie intermodalnym.

  wiecej
 • LOTOS Kolej na podium rankingu TSL
  Działalność handlowa 2017-06-21 LOTOS Kolej na podium rankingu TSL

  Spółka LOTOS Kolej zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim rankingu firm z branży transportu, spedycji i logistyki zorganizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną. 

  wiecej
 • Diament Forbesa dla LOTOS Kolej
  Działalność handlowa 2017-06-19 Diament Forbesa dla LOTOS Kolej

  Dynamiczny rozwój LOTOS Kolej został doceniony przez prestiżowy miesięcznik Forbes Polska. Podczas gali Diamentów Forbesa w Sopocie spółka otrzymała wyróżnienie, tym samym zajęła miejsce na podium wśród największych firm na Pomorzu, które osiągnęły najwyższy wzrost swojej wartości na przestrzeni ostatnich trzech lat.

  wiecej
 • LOTOS Kolej na targach w Monachium
  Działalność handlowa 2017-05-09 LOTOS Kolej na targach w Monachium

  Dziś w Monachium rozpoczynają się międzynarodowe targi Transport Logistic. Weźmie w nich udział ponad 2000 wystawców z całego świata. W tym roku do tego grona dołączyła spółka LOTOS Kolej – najnowocześniejszy polski przewoźnik towarowy, skutecznie rozwijający swoją działalność na terenie Niemiec.

  wiecej