Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
 • Perspektywy dla kolei na rynku intermodalnym. LOTOS Kolej na FRACHT 2019
  Ogólne 2019-04-05 Perspektywy dla kolei na rynku intermodalnym. LOTOS Kolej na FRACHT 2019

  O nowych rozwiązaniach dla kolei na rynku intermodalnym rozmawiano podczas VII edycji Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2019. Wydarzenie od lat przyciąga ekspertów z kraju i z zagranicy. Wzięli w nim udział także przedstawiciele LOTOS Kolej.

  wiecej
 • Ruszyły przetargi na lokomotywy i wagony LOTOS Kolej
  Ogólne 2019-04-03 Ruszyły przetargi na lokomotywy i wagony LOTOS Kolej

  W ramach projektu "Zakup nowoczesnego taboru intermodalnego przez firmę LOTOS Kolej" w marcu br. rozpisano przetarg na zakup 2 lokomotyw elektrycznych oraz 324 wagonów-platform do przewozu kontenerów. Wartość projektu to 183 miliony złotych, z czego 74 mln złotych jest dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej. Ta ważna inwestycja pozwoli na dalszy rozwój spółki.

  wiecej
 • Taborowe wyzwania. LOTOS Kolej na Europejskim Forum Taborowym
  Ogólne 2019-03-26 Taborowe wyzwania. LOTOS Kolej na Europejskim Forum Taborowym

  Sposoby na pozyskanie nowych wagonów i lokomotyw oraz innowacje – to tylko niektóre tematy poruszone podczas tegorocznego Europejskiego Forum Taborowego. Spotkanie, które odbyło się w Warszawie, przyciągnęło ekspertów branży kolejowej z Polski, Litwy oraz krajów Europy Zachodniej. Wzięli w nim udział także przedstawiciele spółki LOTOS Kolej.

  wiecej
 • Nowe lokomotywy LOTOS Kolej wyjeżdżają w Polskę
  Ogólne 2019-03-05 Nowe lokomotywy LOTOS Kolej wyjeżdżają w Polskę

  To pierwsze kursy nowych lokomotyw LOTOS Kolej. Pociąg z 35 wagonami wypełnionymi olejem napędowym i benzyną LOTOSU udał się w drogę do Piekar Śląskich. Pięć lokomotyw spółka LOTOS Kolej kupiła od firmy NEWAG S.A.

  wiecej
 • Tabor LOTOS Kolej wzbogaci się o pięć nowoczesnych lokomotyw firmy NEWAG
  Ogólne 2019-02-28 Tabor LOTOS Kolej wzbogaci się o pięć nowoczesnych lokomotyw firmy NEWAG

  Pięć lokomotyw elektrycznych zostanie dostarczonych spółce LOTOS Kolej przez firmę NEWAG S.A. Umowę wartą ponad 80 mln zł podpisano w czwartek 28 lutego w Warszawie.

  wiecej
 • LOTOS Kolej otrzymał finansowanie z UE
  Działalność handlowa 2018-12-18 LOTOS Kolej otrzymał finansowanie z UE

  Zarząd spółki LOTOS Kolej podpisał w Warszawie umowę dotyczącą finansowania zakupu nowoczesnego taboru intermodalnego. Niemal połowę wartości projektu, czyli 74 mln zł ze 183 mln zł, sfinansuje Unia Europejska.

  wiecej
 • LOTOS Kolej inwestuje w transport intermodalny
  Działalność handlowa 2018-11-05 LOTOS Kolej inwestuje w transport intermodalny

  Projekt zakupu nowoczesnego taboru intermodalnego realizowany przez LOTOS Kolej uzyskał najwyższą ocenę w rankingu konkursu Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT). Połowę wartości projektu, czyli ponad 74 mln zł sfinansuje Unia Europejska.

  wiecej
 • LOTOS przestawia kolej na nowe tory. W planach spółki budowa napędów hybrydowych dla dwóch lokomotyw
  Ogólne 2018-10-10 LOTOS przestawia kolej na nowe tory. W planach spółki budowa napędów hybrydowych dla dwóch lokomotyw

  Spółki LOTOS Lab i LOTOS Kolej realizują projekt budowy dwóch prototypowych lokomotyw manewrowych o napędach hybrydowych. 

  wiecej
 • Nowa lokomotywa w LOTOS Kolej
  Ogólne 2018-09-06 Nowa lokomotywa w LOTOS Kolej

  Zasoby taborowe LOTOS Kolej zasiliła nowa, czteroosiowa lokomotywa elektryczna wielosystemowa Vectron, typ X4-E-Loco-A, wyprodukowana przez firmę Siemens. Lokomotywa jest jedną z najnowocześniejszych we flocie wykorzystywanej przez LOTOS Kolej.

  wiecej
 • Pierwsza kobieta w gronie maszynistów LOTOSU
  Ogólne 2018-03-08 Pierwsza kobieta w gronie maszynistów LOTOSU

  Zawód maszynisty od wielu lat kojarzony jest z mężczyznami. Barbara Reszytyło, maszynista w Wydziale Przewozów Wrocław spółki LOTOS Kolej, swoją postawą i zaangażowaniem zmienia ten stereotyp. Dowodem na to jest zdany przez nią na początku stycznia egzamin uprawniający do samodzielnego prowadzenia pociągów towarowych.

  wiecej