Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

W okresie  wakacyjnym LOTOS Kolej zorganizowała staż dla uczniów szkoły zawodowej w ramach projektu „Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w Powiecie Gdańskim”. To nie pierwszy udział spółki w tego typu inicjatywie. 

Kariera

Miesiące wakacyjne to okres, w którym wielu młodych ludzi stara się efektywnie wykorzystać czas, szukając możliwości zetknięcia się z pracą zawodową. W tym roku LOTOS Kolej po raz kolejny wyszła naprzeciw oczekiwaniom ambitnych uczniów, umożliwiając odbycie stażu zawodowego w gdańskiej siedzibie spółki.

Staż LOTOS Kolej

LOTOS Kolej w lipcu i sierpniu szkoliła 12 uczniów Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących, w ramach projektu „Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w Powiecie Gdańskim”, współfinansowanego ze środków EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Staż zawodowy odbywa się na podstawie umowy zawartej pomiędzy LOTOS Kolej, realizującej staż, a  uczniem szkoły. 

Program stażowy w LOTOS Kolej jest przygotowany w sposób zadaniowy w porozumieniu z przełożonymi komórek organizacyjnych na szczeblu operacyjnym. Przez miesiąc uczniowie aktywnie uczestniczą w życiu firmy, poznając praktyczne aspekty prowadzenia działalności logistycznej. Mają także możliwość zobaczyć jak wygląda praca specjalistów oraz spróbować swoich umiejętności w realizowaniu wyznaczonych zadań w poszczególnych działach. 

W ramach tegorocznego stażu, przyszli logistycy mieli okazję pod okiem profesjonalistów spróbować swoich sił w planowaniu pociągów towarowych, a nawet poddać analizie ofertę handlową na przewóz towarów. Nie zabrakło też pracy z użyciem szeregu programów komputerowych, wykorzystywanych na co dzień w spółce. Stażyści przekonali się jak istotne w codziennej pracy w branży kolejowej jest umiejętność odpowiedniego posługiwania się rozkładami jazdy czy systemami monitorowania ładunków. 

LOTOS Kolej od lat uczestniczy w projektach takich jak Projekt Absolwent i innych inicjatywach stażowych skierowanych do młodzieży. Co roku, biorąc udział w projektach i zapewniając realizację staży zawodowych, spółka pomaga młodym osobom – uczniom szkół średnich - w wyborze odpowiedniej ścieżki kariery. Wierzymy, że tegoroczni stażyści już wkrótce będą mogli zasilić szeregi firm logistycznych. Kto wie, może wrócą do LOTOS Kolej?

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij