logo

Działalność handlowa
Udany Europejski Rok Kolei

Udany Europejski Rok Kolei

2021 rok był wyjątkowy dla całej branży – pierwszy raz w historii ogłoszono Europejski Rok Kolei. Na całym kontynencie zarówno pasażerscy, jak i towarowi przewoźnicy oraz instytucje i stowarzyszenia związane z sektorem zorganizowały wiele akcji promujących transport kolejowy. Symbolem międzynarodowego świętowania  był pociąg „Connecting Europe Express”, który 2 września rozpoczął 36-dniową podróż z Lizbony do Paryża, odwiedzając 26 państw i 100 miast, w tym również Gdańsk, Białystok, Muszynę, Warszawę oraz Kraków. Do promowania ERK dołączyła również spółka LOTOS Kolej, która w kwietniu ogłosiła konkurs „Sfilmuj kolej z LOTOS Kolej”.

Działalność handlowa
LOTOS Kolej na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach

LOTOS Kolej na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach

Europejski Kongres Gospodarczy oficjalnie otwarty. XIII edycja wydarzenia odbywa się w Katowicach. Przez 3 dni odbędzie kilkadziesiąt paneli i konferencji. Na kongres zarejestrowało się 7 tysięcy osób. Partnerem głównym wydarzenia jest Grupa LOTOS. Pierwszego dnia w dyskusji „Zielona kolej. 2021 – Europejski Rok Kolei” wziął udział prezes zarządu LOTOS Kolej, Anatol Kupryciuk.

Ogólne
Sfilmuj kolej z LOTOS Kolej – konkurs dla miłośników kolei

Sfilmuj kolej z LOTOS Kolej – konkurs dla miłośników kolei

Rok 2021 został ogłoszony Europejskim Rokiem Kolei. Z tej okazji spółka LOTOS Kolej przygotowała konkurs „Sfilmuj kolej z LOTOS Kolej”. W akcji mogą wziąć udział wszyscy miłośnicy kolejnictwa, którzy chcieliby uwiecznić na filmach i fotografiach obrazy z pociągami spółki w roli głównej. Na autorów najlepszych prac czekają m. in. upominki, czy przejazd pociągiem towarowym w kabinie maszynisty.