Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

To nie pierwszy raz, kiedy LOTOS Kolej staje na podium Rankingu Firm TSL w kategorii uwzględniającej spółki transportowe. W zestawieniu uwzględniono najważniejsze firmy reprezentujące sektory transportu, spedycji i logistyki. Ogłoszenie laureatów oraz wyróżnienie dynamicznie rozwijających się podmiotów nastąpiło podczas jubileuszowej gali, która w tym roku odbyła się w formule on-line.

Działalność handlowa

W tegorocznym Rankingu Firm TSL spółka LOTOS Kolej zajęła trzecie miejsce w kategorii: „Przychody z deklarowanej głównej działalności – transport”, plasując się najwyżej spośród wszystkich spółek kolejowych oraz znalazła się w czołówce kategorii „Przychody z działalności TSL”.

Spółka kolejny raz zapracowała na miejsce na podium rankingu, co jest dowodem stałego, konsekwentnego jej rozwoju. Do udziału w prestiżowym zestawieniu zapraszane są przedsiębiorstwa, które uzyskały przychód z działalności podstawowej TSL na poziomie co najmniej 2 mln zł i stanowił on nie mniej niż 51% wartości przychodu ogółem. Udział w rankingu jest bezpłatny, o kolejności decydują jedynie względy merytoryczne.

Dla spółki niezwykle istotne jest stałe poszerzanie portfela zamówień, co wpływa pozytywnie na wynik finansowy. Obiektywne reguły Rankingu Firm TSL powodują, że ponowne znalezienie się na podium w kategorii firm transportowych jest dużym sukcesem LOTOS Kolej. Jest to dla nas również potwierdzenie skuteczności podejmowanych działań – powiedział Anatol Kupryciuk, prezes Zarządu LOTOS Kolej.

Ranking Firm TSL odbywa się pod patronatem Dziennika Gazety Prawnej, pod nadzorem merytorycznym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i uważany jest za jedną z najbardziej obiektywnych, rzetelnych ilustracji rynku TSL w Polsce, z uwagi na metodologię badań skupioną wyłącznie na informacjach finansowych. Pełne zestawienie firm ukazało się w dodatku specjalnym „Transport Spedycja Logistyka” Dziennika Gazety Prawnej. 

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij