logo

Kapituła konkursowa wybrała najlepsze prace nadesłane przez sympatyków kolei w ramach konkursu "Sfilmuj kolej z LOTOS Kolej". Wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach - "Film", "Zdjęcia" oraz "Nagroda internautów".

CSR

Rok 2021 został ogłoszony Europejskim Rokiem Kolei. Z tej okazji spółka LOTOS Kolej przygotowała kolejną edycję konkursu "Sfilmuj kolej z LOTOS Kolej". W akcji mogli wziąć udział wszyscy miłośnicy kolejnictwa, a głównymi nagrodami są przejazd pociągiem towarowym w kabinie maszynisty lub za sterami wirtualnej lokomotywy, czyli w symulatorze pojazdu kolejowego Dragon 2, który znajduje się na wyposażeniu Ośrodka Szkolenia Maszynistów LOTOS Kolej w Gdańsku.

Zgodnie z regulaminem, wszyscy zainteresowani udziałem w konkursie zgłaszali swoje filmy czy prezentacje zdjęciowe w okresie od 12 maja do 20 sierpnia 2021 roku. Wśród nadesłanych prac znalazło się kilka "perełek", przez co kapituła konkursowa miała nie lada wyzwanie przy wyróżnieniu najlepszych prac. 

Wyniki konkursu Sfilmuj kolej z LOTOS Kolej 2021:

 Kategoria: Film

I miejsce - Nikodem Mrówczyński 

II miejsce - Szymon Piastowski 

III miejsce - Maksym Sobieraj 

Kategoria: Zdjęcia

I miejsce - Kuba Gułajewski 

II miejsce - Adrian Piątek 

III miejsce - Karol Kowalski 

Nagroda Internautów

I miejsce - Piotr Sadowy 

***

LOTOS Kolej jest drugim największym kolejowym przewoźnikiem w Polsce pod względem pracy przewozowej oraz liderem na rynku przewozów towarów niebezpiecznych. Spółka eksploatuje około 130 lokomotyw i ponad 4 tys. wagonów, świadcząc usługi dla Grupy Kapitałowej LOTOS oraz dla klientów zewnętrznych.

LOTOS Kolej wykonuje prowadzi czynności ekspedycyjne na bocznicy kolejowej, a także oferuje wynajem i serwis techniczny taboru kolejowego. W nowoczesnej oczyszczalni wykonywane są usługi czyszczenia cystern kolejowych, a w symulatorze lokomotywy Dragon 2 odbywają się szkolenia maszynistów. LOTOS Kolej od 2015 roku samodzielnie realizuje przewozy na terenie Republiki Federalnej Niemiec, od 2020 roku uzyskała również licencję na przewozy w Republice Czeskiej. Spółka działa w 6 zakładach w Polsce.

Udostępnij