Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Za nami XIII Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2019, największe tegoroczne wydarzenie branży kolejowej w Europie, które co dwa lata odbywa się w Gdańsku. Targi TRAKO, to możliwość szeregu rozmów, spotkań biznesowych z wystawcami i przedstawicielami spółek branżowych, co przekłada się na dalszą współpracę.

Ogólne


Już przed rozpoczęciem wydarzenia, które na kilka dni zamieniło Gdańsk w europejską stolicę kolejnictwa, na bocznicy LOTOS Kolej można było zaobserwować nowoczesne lokomotywy, czy wagony, które podczas targów pełniły rolę eksponatów. Kolejowa spółka LOTOSU obsługiwała targi pod względem logistycznym, transportując nowoczesne lokomotywy i wagony na przystanek Gdańsk Stadion-Expo.

Na torach wystawienniczych wśród wielu eksponatów  wyróżniała się lokomotywa Traxx DC3 produkcji firmy Bombardier, która w najbliższym czasie dzięki współpracy z firmą Akiem zasili tabor LOTOS Kolej. Hasło umieszczone na lokomotywie – „We connect Poland together” przyświecało wszystkim stronom, co było wyraźnie podkreślane podczas uroczystego przekazania lokomotywy, któremu towarzyszyło przecięcie wstęgi.

TRAKO 2019
- Chcemy na rynku konkurować jakością i można tego dokonać tylko dzięki dobremu taborowi, który stale unowocześniamy. Również dzięki temu nasi klienci chcą z nami wykonywać przewozy towarowe. Przedstawicieli firmy Akiem poznaliśmy rok temu na targach w Berlinie i już dziś zawarliśmy umowę na dzierżawę lokomotywy. Traxx DC3 z numerem 1 najlepiej prezentuje się w barwach LOTOSU i żadne inne logo nie pasowałoby do niej lepiej. Mam nadzieję że ta nowa lokomotywa pomyślnie przejdzie proces homologacji w Polsce i za kilka miesięcy będzie prowadzić pociągi dla klientów LOTOS Kolej - powiedział Anatol Kupryciuk, prezes Zarządu LOTOS Kolej.

Kolejne targi TRAKO już za dwa lata! 

Dział Komunikacji Zewnętrznej, Grupa LOTOS S.A., ul. Elbląska 135, 80-718 Gdańsk, tel. 58 308 72 29, 58 308 70 44, e-mail: media@grupalotos.pl

Udostępnij